Grybelinė nagų infekcija


Kas sukelia grybelinę nagų infekciją?

Grybelinė nagų infekcija, onichomikozė, yra dažnas susirgimas, kurį sukelia tam tikros rūšies grybelis, patekęs po nago plokštelės paviršiumi. Grybelis plinta per tiesioginį žmonių kontaktą arba per kilimus, kojines, batus ir pėdkelnes. Šie mikrobai tarpsta ir dauginasi drėgnoje, šiltoje aplinkoje, kuri būdinga bendrojo naudojimo dušams, sporto salėms ir baseinams.

Kaip atrodo grybelio pažeisti nagai?
Sveiki nagai yra glotnūs, rausvi, o jų pagrinde matosi plonas baltas pusmėnulis. Grybelinė infekcija keičia nagų spalvą ir išvaizdą. Iš pradžių pažeidžiama tik nedidelė nago dalis, pakinta nago spalva, dėl infekcijos jis gali tapti baltas, geltonas, rudas, žalias ir netgi juodas. Negydant, infekcija gali plisti gilyn, nagas sustorėja, ima sluoksniuotis, sukeldamas skausmą ir diskomfortą; kai kuriais atvejais nagas gali nukristi. Kad infekcija neplistų ir nepažeistų viso nago ir kitų nagų, svarbu ją gydyti. Pasitarkite su gydytoju arba naudokite specializuotus produktus.

Nagų grybelio naikinimas

Siekdami išvengti grybelinės nagų infekcijos, apsaugokite pėdas nuo tiesioginio sąlyčio su grindimis baseinuose, dušuose ir persirengimo kambariuose, avėkite maudymosi avalynę arba gumines šlepetes.

Taip pat visada stenkitės, kad kojos būtų sausos, avėkite orui laidžią avalynę ir kojines, kurios sugeria prakaitą; dažnai jas keiskite, ypač šiltesniu oru.

Nagų grybelio naikinimas užtrunka gana ilgai ir reikalauja nemenkų pastangų įsitikinti, kad apsaugoti sveiki kojų nagų;

  • Palietę užkrėstą nagą visada nusiplaukite rankas.
  • Sterilizuokite pedikiūrui naudotus įrankius: gerai juos nuplaukite karštu vandeniu arba nuvalykite servetėlėmis, suvilgytomis spiritu.
  • Kol naikinama grybelinė nagų infekcija, nenaudokite nagų lako ir priklijuojamų nagų, nes tai padeda grybeliui tarpti ir plisti.

Lengvoms grybelinės nagų infekcijos formoms galite rinktis produktus, kurie sukuria grybeliui nepalankią terpę ir taip pašalina problemą bei užkerta kelią infekcijos plitimui.

Sužinokite daugiau apie grybelinės infekcijos gydymą ir profilaktiką