Profilaktika


Kaip neužsikrėsti grybeline nagų infekcija nuo kitų žmonių?

Dažnai grybelinės nagų infekcijos plitimo vieta yra viešieji baseinai, dušai, persirengimo kambariai, SPA ir panašios vietos, kuriose kojos patenka į šiltą ir drėgną aplinką. Nepamirškite tokiose vietose avėti šlepečių / maudymosi avalynės tam, kad pėdos nesiliestų prie drėgnų grindų, ant kurių bujoja grybelis. Nesidalinkite rankšluosčiais ir avalyne, ypač sportiniais bateliais.

 

Ar avalynės pasirinkimas gali įtakoti riziką užsikrėsti grybeline nagų infekcija?

Natūralaus pluošto (100 % medvilnės) kojinės ir odiniai batai leidžia pėdoms „kvėpuoti“ ir mažina drėgmės, kurią taip mėgsta grybelis, kaupimąsi. Laikas nuo laiko keiskite avalynę, nes grybelio sporos batuose gali išlikti gana ilgai. Visuomet laikykitės auksinės taisyklės ir stenkitės, kad pėdos būtų kuo gaivesnės ir sausesnės. Jeigu jūsų kojinės ir batai sudrėko, kuo greičiau juos nusiaukite ir nusausinkite pėdas.

 

Kaip sustabdyti grybelinės nagų infekcijos plitimą?

Grybelinę nagų infekciją reikia gydyti kuo anksčiau, kad išvengti jos plitimo. Visada gerai nusausinkite pėdas ir tarpupirščius. Po grybelio naikinimo procedūros visada nusiplaukite rankas ir sterilizuokite naudotus įrankius, įmerkdami juos į verdantį vandenį arba nuvalydami dezinfekcine šluoste. Kol grybelis nesunaikintas, nelakuokite ir neklijuokite nagų.