Priežastys


Kaip užsikrečiama grybeline nagų infekcija?

Grybelinė nagų infekcija – tai grybelių sukeltas pažeidimas, kitaip dar vadinamas onichomikoze, dėl kurios kojų pirštų nagai sustorėja ir keičia spalvą. Jeigu sergate pėdų odos grybeline infekciją, ji gali išplisti ir į kojų pirštų nagus. Vyresnio amžiaus žmonėms ir sergantiesiems tam tikromis ligomis, pavyzdžiui, diabetu, rizika užsikrėsti grybeline nagų infekcija yra didesnė.

 

Kas didina riziką užsikrėsti grybeline nagų infekcija?

Grybelinės nagų infekcijos sukėlėjai lengvai plinta. Grybeliu galima nesunkiai užsikrėsti bendrojo naudojimo vietose, pavyzdžiui, viešuose baseinuose. Jeigu sergate grybeline odos infekcija, ji gali išplisti į kojų nagus ir juos pažeisti. Jeigu grybelis pažeidė vieno kojos piršto nagą, didesnė rizika, kad bus pažeisti ir kiti nagai.

 

Kaip plinta grybelinė infekcija?

Grybeliai bujoja šiltose ir drėgnose vietose. Šlapios bendrų persirengimo kambarių grindys – populiari grybelių dauginimo vieta, taip pat kaip ir šilti, prakaito prisigėrę batai. Bet koks daiktas, kuris lietėsi su užkrėstu nagu, gali tapti grybelinės infekcijos pernešėju ir užkrėsti kitus kojų arba rankų nagus arba kitus žmones.